Преземи CNBC - These 40-something parents quit their jobs to run their own businesses—now they earn $1 million working 20 hours a week 🤯 (via @CNBCMakeIt) (CNBC)

Преземач на видео од Твитер

Преземи CNBC - These 40-something parents quit their jobs to run their own businesses—now they earn $1 million working 20 hours a week 🤯 (via @CNBCMakeIt)
CNBC

CNBC - These 40-something parents quit their jobs to run their own businesses—now they earn $1 million working 20 hours a week 🤯 (via @CNBCMakeIt)

8:39
30 April 2022

These 40-something parents quit their jobs to run their own businesses—now they earn $1 million working 20 hours a week 🤯 https://t.co/tvXa7OPrOs (via @CNBCMakeIt) https://t.co/cl3QACr8DA

By using, you agree with Revue’s Terms of Service and Privacy Policy.

Најдобар преземач на видео од Твитер

Оваа страница ви овозможува да преземете какво било видео или аудио од Твитер до вашиот гаџет. Можете да преземете видеа со добар квалитет со директна врска и без регистрација. Веб -страницата има онлајн услуга.

Најчесто поставувани прашања

Сите ваши прашања што се појавуваат за време на употребата на нашата програма, одговараме.

Ако имам паметен телефон, како можам да го користам за да преземам видеа од Твитер до мојот мобилен телефон?

Во датотеката што се појавува, ќе треба да кликнете на посакуваната опција, а потоа ќе се отвори датотеката, што можете да ја инсталирате на стандардните начини на вашиот уред. Работи со компјутери кои се инсталирани на компјутери (компјутер, Mac), како и мобилни уреди (Apple iPhone, Android).

Може ли да преземам GIF -ови од Твитер?

GIF -овите се преземаат на ист начин како и видеата

Кои се границите на тоа колку видеа можете да поставите од Твитер?

Ви е дадена можност да испраќате видеа со максимална брзина и со висок квалитет.

Каде можам да чувам видеа поставени од Твитер?

Постојат различни методи за зачувување на информации од различни уреди. Бидете сигурни да ја разгледате папката за инсталација на вашиот мобилен уред, таблет или компјутерски терминал. Можете да отидете во вашиот прелистувач и да ја видите историјата на преземање и да го видите делот за историја на преземање.

Колку видео, аудио и формати имате?

Исто така е можно да се избере форматот кога вметнувате врска од видео во видео -датотека

Како можам да преземам видеа од Твитер во добар и висок квалитет HD?

Но, во случајот со оригиналното видео, зависи од тоа како е снимено и уредувано. Willе биде можно да се постави видео со висок квалитет на Твитер. Списокот ги вклучува сите можни опции.

Copyright © iambarkingmad.com 2021-2022, , . All rights reserved. DISCLAIMER: iambarkingmad.com is not affiliated with Twitter in any way.

Other languages ·  af ·  am ·  ar ·  az ·  be ·  bg ·  bn ·  bs ·  ca ·  co ·  cs ·  cy ·  da ·  de ·  el ·  en ·  eo ·  es ·  et ·  eu ·  fa ·  fi ·  fr ·  fy ·  ga ·  gd ·  gl ·  gu ·  ha ·  he ·  hi ·  hr ·  ht ·  hu ·  hy ·  id ·  ig ·  is ·  it ·  ja ·  jw ·  ka ·  kk ·  km ·  kn ·  ko ·  ku ·  ky ·  la ·  lb ·  lo ·  lt ·  lv ·  mg ·  mi ·  mk ·  ml ·  mn ·  mr ·  ms ·  mt ·  my ·  ne ·  nl ·  no ·  ny ·  pa ·  pl ·  ps ·  pt ·  ro ·  ru ·  sd ·  si ·  sk ·  sl ·  sm ·  sn ·  so ·  sq ·  sr ·  st ·  su ·  sv ·  sw ·  ta ·  te ·  tg ·  th ·  tl ·  tr ·  uk ·  ur ·  uz ·  vi ·  xh ·  yi ·  yo ·  zh ·  zu