Преземач на видео од Твитер

Копирајте и залепете ја врската до кое било видео од Twitter.com

By using, you agree with Revue’s Terms of Service and Privacy Policy.

Најпопуларниот преземач на видео на Твитер!

Горди сме да го направиме најдобриот и најбрзиот преземач на кое било видео од Твитер Твитер

 • $150k+

  Зачувани нашите корисници во текот на изминатиот месец по цена на Интернет

 • 10+

  Нови корисници секоја секунда

 • 50

  Видеото се презема преку нашиот поставувач секоја минута

 • 190k+

  Корисници минатата недела

Што е потребно за да се преземе видео на Твитер?

Не треба да инсталирате апликации, програми или телеграми ботови од трети страни за да добиете врска за преземање видеа од Твитер.

1

Треба да ја копирате врската до видеото што е објавено на Твитер

За да го направите ова, треба да ја копирате врската до оригиналното видео на Твитер. Ви е дадена опција да го направите ова на веб -страницата или во апликацијата. Потоа кликнете на споделување и во поставката за споделување, побарајте го копчето за копирање на врската

2

Додадете линк до видеото за преземање

Од Твитер, копирајте ја врската до поставеното видео и залепете ја во полето за преземање видео.

3

Изберете правилен формат на видео и квалитет

Со кликнување на копчето за преземање, можете да изберете квалитет и формат на видеото. Постои опција да преземете или мало видео за вашиот телефон и HD со висок квалитет

4

Ако сакате да слушате музика, треба да изберете видео или аудио

Можете да ја зачувате датотеката на вашиот уред со избирање на аудио или видео што го сакате.

Најдобар преземач на видео од Твитер

iambarkingmad.com Оваа страница ви овозможува да преземете какво било видео или аудио од Твитер до вашиот гаџет. Можете да преземете видеа со добар квалитет со директна врска и без регистрација. Веб -страницата има онлајн услуга.

Видеа и аудио датотеки во различни формати

Ќе можете да преземате видеа од Твитер во различни формати, со различни резолуции и квалитет

Многу е лесно!

Можете исто така да преземете какво било видео на Твитер без да инсталирате софтвер

Нема вируси, без регистрација

За да преземете видеа, само кликнете на врската во самото видео. Не треба да се регистрирате или да имате сметка на Твитер.

Сите уреди се поддржани

Од денес, можете да испратите видеа на кој било уред и платформа: компјутер, Mac, Windows, iOS, Android

Нема надомест

Не мора и нема да мора да плаќате за да преземате видеа од Твитер во иднина. И услугата секогаш ќе биде бесплатна.

Нема ограничувања за преземање видеа.

Можете да преземете видеа на Твитер со максимална брзина

Повратни информации од корисникот

Ако сакате да преземете од Твитер, ние секогаш ги поздравуваме вашите повратни информации. Испратете ги вашите идеи или предлози до нас преку е-пошта.

готви

Peggy Mayert

готви

И јас ја сакам оваа страница затоа што ви овозможува да преземате видеа од вашата сметка на Твитер директно на вашиот телефон. Самата онлајн услуга се отвора многу добро од мојот телефон и ја зачувува видео -датотеката во стандардна папка на мојот компјутер.

Физичар

Emilio Bahringer

Физичар

Имав можност да работам со неколку услуги за преземање од Твитер. И најдобриот е твое! Нема потреба од рекламирање, добар дизајн, брза работа! Услугата што е најзгодна за преземање

Такси возач.

Joanna Champlin

Такси возач.

Несомнено, ова е најдобрата услуга за преземање видеа од Твитер. Висок квалитет, брзо преземање и без воден жиг од Твитер.

Најчесто поставувани прашања

Сите ваши прашања што се појавуваат за време на употребата на нашата програма, одговараме.

Ако имам паметен телефон, како можам да го користам за да преземам видеа од Твитер до мојот мобилен телефон?

Во датотеката што се појавува, ќе треба да кликнете на посакуваната опција, а потоа ќе се отвори датотеката, што можете да ја инсталирате на стандардните начини на вашиот уред. Работи со компјутери кои се инсталирани на компјутери (компјутер, Mac), како и мобилни уреди (Apple iPhone, Android).

Колку видео, аудио и формати имате?

Исто така е можно да се избере форматот кога вметнувате врска од видео во видео -датотека

Кои се границите на тоа колку видеа можете да поставите од Твитер?

Ви е дадена можност да испраќате видеа со максимална брзина и со висок квалитет.

Каде можам да чувам видеа поставени од Твитер?

Постојат различни методи за зачувување на информации од различни уреди. Бидете сигурни да ја разгледате папката за инсталација на вашиот мобилен уред, таблет или компјутерски терминал. Можете да отидете во вашиот прелистувач и да ја видите историјата на преземање и да го видите делот за историја на преземање.

Како можам да преземам видеа од Твитер во добар и висок квалитет HD?

Но, во случајот со оригиналното видео, зависи од тоа како е снимено и уредувано. Willе биде можно да се постави видео со висок квалитет на Твитер. Списокот ги вклучува сите можни опции.

Може ли да преземам GIF -ови од Твитер?

GIF -овите се преземаат на ист начин како и видеата

Copyright © iambarkingmad.com 2020-2022, Северна Македонија, . All rights reserved. DISCLAIMER: iambarkingmad.com is not affiliated with Twitter in any way.

Other languagesen  ·  af ·  am ·  ar ·  az ·  be ·  bg ·  bn ·  bs ·  ca ·  co ·  cs ·  cy ·  da ·  de ·  el ·  eo ·  es ·  et ·  eu ·  fa ·  fi ·  fr ·  fy ·  ga ·  gd ·  gl ·  gu ·  ha ·  he ·  hi ·  hr ·  ht ·  hu ·  hy ·  id ·  ig ·  is ·  it ·  ja ·  jw ·  ka ·  kk ·  km ·  kn ·  ko ·  ku ·  ky ·  la ·  lb ·  lo ·  lt ·  lv ·  mg ·  mi ·  mk ·  ml ·  mn ·  mr ·  ms ·  mt ·  my ·  ne ·  nl ·  no ·  ny ·  pa ·  pl ·  ps ·  pt ·  ro ·  ru ·  sd ·  si ·  sk ·  sl ·  sm ·  sn ·  so ·  sq ·  sr ·  st ·  su ·  sv ·  sw ·  ta ·  te ·  tg ·  th ·  tl ·  tr ·  uk ·  ur ·  uz ·  vi ·  xh ·  yi ·  yo ·  zh ·  zu